• 14 czerwca 2024

​Dbanie o swój ogród i otoczenie dla większości osób jest pasją, ale to również ciężka, często codzienna praca, która wymaga od nas odpowiednich umiejętności i rzecz jasna wyposażenia oraz sprzętu, który sprosta wszystkim postawionym przez nas zadaniom. To właśnie poprzez dobór odpowiednich urządzeń możemy sprawić, by wykonywane przez nas prace ogrodowe były jeszcze przyjemniejsze i obciążały nas w minimalnym jedynie stopniu, pozwalając na zaoszczędzenie czasu i cennej energii na inne sprawy.

Dlaczego podkaszarka?

To sprytne urządzenie różni się od tradycyjnych kosiarek przede wszystkim możliwościami działania na zróżnicowanym terenie. Bez problemu będziemy mogli za pomocą podkaszarki skosić na przykład pojedyncze kępki trawy w trudno dostępnych miejscach czy też operować nią blisko krawężników i innych punktów, które zwykle sprawiałyby trudność tradycyjnym kosiarkom.

Tutaj kupisz podkaszarki akumulatorowe - sprawdź ofertę!

Spalinowa czy elektryczna?

Na rynku mamy dwa rodzaje kos elektrycznych – spalinowe oraz elektryczne. Oba te rodzaje mają swoje niewątpliwe zalety. Znacznie w przypadku modeli spalinowych warto również dokupić specjalny pas podtrzymujący, który umożliwi znacznie wygodniejszą pracę. Mają większą moc oraz ważą zwykle znacznie więcej. Istotne jest również dla wielu kupujących stosowanie paliwa do jej użytkowania. Są one zatem dedykowane raczej do profesjonalnych zastosowań, aniżeli domowych – tam świetnie sprawdzi się podkaszarka elektryczna.

Dobre podkaszarki dla domu

Podkaszarki elektryczne świetnie sprawdzą się w przydomowym ogródku czy też na małej działce. W zupełności wystarczą do domowych zastosowań. Przy zakupie przede wszystkim zwróćmy uwagę na kwestię rodzaju zasilania. Na rynku obecne są dwa ich rodzaje – z koniecznością podłączenia do gniazdka elektrycznego oraz akumulatorowe. I tu również nie będzie większym zaskoczeniem stwierdzenie, że znacznie poręczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu okażą się wersje akumulatorowe, o ile oczywiście akumulator będzie dostatecznie pojemny, by wygodną pracę nam zagwarantować. Właśnie na kwestii pojemności i wytrzymałości akumulatora warto się skupić przed zakupem.

Jaką podkaszarkę warto kupić?

Do domowych zastosowań warto wybierać mimo wszystko produkty znanych i cenionych marek. Szczególnie jeżeli używać będziemy podkaszarki relatywnie często, wybranie solidnego produktu może okazać się dla nas korzystniejsze w dłuższej perspektywie czasu. Doskonałym przykładem może być model MAKITA DUR181Z, który cechuje się bardzo dużą pojemnością akumulatora i niezwykłą lekkością, która daje możliwość bardzo precyzyjnej i wygodnej pracy. Akumulator 4,0AH to wystarczająca pojemność do większości codziennych zastosowań.

Waga takich produktów zwykle oscyluje w granicach od 2 do 4kg co w rzeczywistości pozwala również osobie o mniejszej krzepie fizycznej na wygodną pracę. Szerokość koszenia w przypadku modelu od Makity to aż 26cm, co także na standard typowych podkaszarek jest wystarczająco dobrym wynikiem, pozwalającym na bardzo szybkie uporanie się z przycinaniem naszej zieleni.

Top