• 24 maja 2024

Ściany z cegieł w pomieszczeniach domowych mogą zachwycić nie jedną osobę. Jest, to teraz coraz modniejszy trend na naszym rynku. Wystarczy mały kawałek ściany z cegiełkami, a nasze wnętrze staje się bardziej nowoczesne i piękne pod każdym względem.

Cegła na ścianie, może mieć wiele zastosowań w naszych pomieszczeniach. Jest materiałem bardzo wytrwałym na uszkodzenia, odporny na wilgoć, ogień i bardzo dobrze izoluje. Pasuje tak naprawdę do salonu, pokoju czy nawet kuchni lub korytarza. Bardzo dużym atutem cegły jest sam element dekoracyjny, ponieważ pod wpływem załamania światła może mieć nawet odblask 3d i nie tylko. Należy, jednak pamiętać, że ścianki z cegieł pomniejszają optycznie wnętrze, więc najlepiej je używać do większych pomieszczeń lub jako element nieduży dekoracyjny. Jeżeli marzy Ci się cegła w domku jednorodzinnym małym, zawsze możesz pomalować ją na odcień jasny np. biały i dopasować do niej podłogę w odcieniu ciemniejszym. Taki kontrast na pewno nie pomniejszy pomieszczenia, lecz doda mu uroku.

Do jakich wnętrz pasuje cegła?

Ściana z cegły, jednak nie lubi przesytu innych dekoracji. Musimy pamiętać, aby wnętrze było jednolite, jeżeli planujemy wnętrze z wykorzystaniem ceglanej ściany lub wnęki z użyciem tego materiału.

Wnętrze z użyciem ceglanych dodatków na ścianie, idealnie prezentuje się wraz z drewnianymi meblami. Wnętrze takie, dzięki takim dodatkom staje się ciepłe i jedyne w swoim rodzaju. Pamiętaj, że drewno nie musi być ciemne czy bardzo jasne, może być stonowane i bielone. Białe meble w dobrze dobranej cegle bielonej i kilkoma dodatkami w czerni także prezentuje się bardzo dobrze.

Cegła w pomieszczeniach

Cegła najlepiej prezentuje się w pomieszczeniach jako:

- dodatek na jedną ścianę główną w salonie

- wykończenie wokół kominka

- dekoracja na klatkę schodową

- dodatek w kuchni lub innych pomieszczeniach jako ścianka dzieląca pomieszczenia

- ochronny i dekoracyjny materiał w kuchni pomiędzy meblami, kuchenką

Cegła do wnętrz może być różnej wielkości i kolorystyce. Najlepiej wybieraj tą mniejszą, ponieważ lepiej się prezentuje w pomieszczeniu i tradycyjną czerwoną. Zawsze cegłę, możesz wybielić lub jej zmienić barwę na taki jak tylko zechcesz, aby tylko pasował do całego wnętrza.

Pamiętaj jednak, że całe wnętrze z cegły nie wygląda zbytnio estetycznie i jest pomieszczeniem zimnym zwłaszcza w zimowe dni, ale, za to idealne w upalne i gorące dni. Wybór cegły w domu w naszych czasach to podążanie za duchem najnowszych trendów mody w architekturze wnętrz. Moim zdaniem warto nad takimi rozwiązaniem we własnym domu pomyśleć i cieszyć się nowoczesnymi trendami.

Top