• 24 maja 2024

Jeśli jesteś w trakcie remontu, to pewnie myślisz o jego zakończeniu. I dobrze, bo powinieneś planować zakup elementów wykończeniowych oraz dekoracyjnych. Dzisiaj skupimy się na świetle i podpowiemy, jak doświetlić poszczególne pomieszczenia. Zapraszamy do czytania i komentowania.

Pomysł na kuchnię

Kuchnia powinna mieć co najmniej dwa źródła światła. Centralne na suficie i punktowe tuż nad blatem. Żarówką centralną może być świetlówka kompaktowa lub LED. Pamiętaj, że w kuchni spędza się bardzo wiele czasu, dlatego LED'y są najbardziej ekonomiczne (choć drogie w zakupie). Jako oświetlenie punktowe nad blatem możemy zastosować halogeny lub listwy led, którymi możemy sterować z pilota.
 

Pracownia generująca energię

W pracowni zazwyczaj szukamy inspiracji do pracy, ale możemy ją szybko znaleźć, jeśli zamontujemy odpowiednie oświetlenie. Doskonale sprawdzi się lampa ledowa o ciepłej lub neutralnej barwie światła. Jeśli nie chcemy wydawać tak dużych pieniędzy, możemy kupić świetlówki kompaktowe. Kosztują około 15 złotych, ale długo się nagrzewają i lepiej nie zaglądać w ich kierunku. Gwarantują jednak 10 000 godzin pracy, co wpływa na ich popularność.
 

Halogenowa łazienka

W łazience powinno być jasne światło, najlepiej neutralne. Dzięki temu możemy się swobodnie przeglądać w lustrze i będziemy widzieć żywe kolory. W łazience nie sprawdzi się ani klasyczna żarówka, ani świetlówka kompaktowa. Zaleca się montaż halogenów punktowych oraz centralnego oświetlenia pod postacią żarówki LED.

Dziś dowiedziałeś się, jak oświetlić trzy ważne pomieszczenia. Mamy nadzieję, że weźmiesz nasze rady do serca. Nie oszczędzaj na żarówkach i nie bój się technologii LED. Do tej pory nie wymyślono niczego lepszego!

 

Top