• 14 czerwca 2024

Przygotowanie projektu architektonicznego domu weselnego stanowi nie lada wyzwanie. Opracowanie musi być przygotowane w taki sposób, aby gotowa realizacja zadowoliła parę młodą i wszystkich zaproszonych gości. Przygotowywaniem projektów weselnych zajmują się specjalistyczne firmy zatrudniające ekspertów w zakresie prac projektowych, architektonicznych i konstrukcyjnych. Jedną z wiodących firm w Polsce jest w tym zakresie Biuro Projektowe KB Projekt. Realizacje przygotowywane przez KB Projekt od lat cieszą się uznaniem inwestorów i klientów. Doświadczenie zespołu projektowego pozwala tworzyć propozycje zadowalające nawet tych najbardziej wymagających.

Weselny pomysł na biznes?

Przy odpowiednim podejściu biznesowym domy weselne mogą stać się naprawdę dobrymi inwestycjami. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na inwestowanie w tego typu nieruchomości. Eksperci zauważają, że nie wszystkie inwestycje cieszą się jednak takim samym zainteresowaniem klientów. Pary młode zwracają bowiem uwagę na bardzo dużą ilość szczegółów, stawiając właścicielom domów weselnych coraz wyższe wymagania. Dlatego planując zarabianie w tej branży inwestorzy muszą oprzeć się na dobrze przemyślanym i odpowiednio przygotowanym projekcie.

Po pierwsze – sala bankietowa

Zabawa weselna od zawsze związana jest z tańcem. Dlatego w projekcie domu weselnego obowiązkowo powinna znaleźć się sala bankietowa. Najlepiej, by sala do tańczenia jak najlepiej oświetlona. Świetnie sprawdzają się w tym celu na przykład przeszklone elementy elewacji bocznych czy duże okna. Bardzo praktycznym, a jednocześnie efektownym sposobem aranżacji architektonicznej sali bankietowej jest zastosowanie konstrukcji otwartej, przy jednoczesnym wykorzystaniu częściowo zabudowanego poddasza w formie antresoli. Antresola może służyć do ukrycia pod nią zaplecza kuchennego i części magazynowej, jednocześnie służąc jako powierzchnia noclegowa z pokojami dla gości. Sala bankietowa powinna obejmować dwie strefy. Pierwszą z nich jest oczywiście wydzielone miejsce do tańca. Natomiast druga strefa to miejsce do ustawienia stołów. Ilość miejsca do tańca powinna odpowiadać ilości miejsc dla gości w części jadalnej. Koncepcja przestrzenna wnętrza sali powinna być jak najbardziej uniwersalna, aby umożliwić późniejszą aranżację powierzchni w stylu zgodnym z upodobaniami pary młodej.

Po drugie – pokoje dla gości

Dobrze zaprojektowany dom weselny obejmuje również wbudowaną część hotelową. Możliwość zorganizowania gościom noclegu na miejscu jest dla pary młodej sporym ułatwieniem – dzięki temu nie muszą martwić się dowożeniem gości do wynajętych hoteli czy pensjonatów znajdujących się z dala od sali weselnej. Dlatego większość par decyduje się na oferty domów weselnych dysponujących pokojami noclegowymi. Najodpowiedniejszy będzie projekt architektoniczny zakładający kilka pokoi wieloosobowych oraz pokoje dwuosobowe. Bardzo praktyczne jest także zaplanowanie osobnego apartamentu dla pary młodej. Najlepiej, by wszystkie pokoje miały osobne łazienki z pełnym węzłem sanitarnym.

Po trzecie – teren wokół budynku

Goście weselni lubią mieć możliwość wyjścia na zewnątrz. Dlatego projekt domu weselnego powinien obejmować także aranżację terenu wokół budynku. Zdecydowana większość par decyduje się na ślub w miesiącach letnich, zatem projekt powinien obejmować aranżację terenów zielonych. Decydując się na skorzystanie z danego projektu warto zwrócić uwagę czy zawiera on takie elementy jak miejsce zabaw dla dzieci, drobną architekturę ogrodową, miejsce do palenia papierosów czy miejsce na spacer po ogrodzonym terenie należącym do obiektu. Obowiązkowym elementem aranżacji przestrzennej domu weselnego jest także przestronny parking.

Top