• 24 maja 2024

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego dla narzeczonych ważne jest zarówno towarzystwo szczególnie ważnych osób, jak i to, aby uroczystość odbywała się w odpowiednim miejscu. W dawnych czasach uroczystości weselne odbywały się najczęściej w domu pani młodej. Obecnie coraz rzadziej spotyka się taką formę świętowania. Większość nowożeńców korzysta obecnie z oferty profesjonalnych domów weselnych. Branża weselna to świetny pomysł na biznes, o czym wiedzą inwestorzy działający w obszarze rynku nieruchomości. Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnego domu weselnego. Jedni osiągają sukces, inni po kilku latach są zmuszeni do zamknięcia działalności. W niniejszym artykule zawarliśmy garść porad dla osób zainteresowanych inwestycją w dom weselny. Są to podstawowe zasady, których należy przestrzegać w przypadku inwestowania w ten rodzaj nieruchomości.

Po pierwsze – miejsce

Pierwszym czynnikiem stanowiącym o sukcesie przedsięwzięcia jest wybór odpowiedniego miejsca. Należy przemyśleć zarówno kwestię lokalizacji geograficznej, jak i wziąć pod uwagę wielkość samego obiektu. Do wybudowania domu weselnego zazwyczaj potrzebna jest dość duża działka. Pod uwagę trzeba wziąć także jej położenie – domy weselne położone za miastem obejmują zwykle nie tylko sam budynek, lecz także przylegający do niego ogród czy miejsce zabaw dla dzieci. Natomiast domy weselne w mieście charakteryzują się zwykle mniejszymi rozmiarami całego obiektu przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich niezbędnych elementów. Dlatego planując inwestycję w dom weselny najlepiej skorzystać z pomocy specjalistycznego biura projektowego, z pomocą którego najlepiej dostosujemy nasze plany do wymagań danego miejsca.

Po drugie – projekt

Kluczowe znaczenie przy budowaniu domu weselnego ma przyjęcie optymalnego planu działania. Dlatego wszystkie osoby planujące zainwestowanie w tego rodzaju nieruchomości powinny skorzystać z projektu opracowanego przez profesjonalną firmę. Przygotowaniem takiego projektu i dostosowaniem go do indywidualnych wymagań klienta zajmuje się szereg specjalistów: projektantów, architektów i konstruktorów. W ofercie biur projektowych znajdziemy bardzo różnorodne propozycje obejmujące wiele nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Projekt obejmuje przygotowanie wszystkich niezbędnych elementów koncepcyjnych, jak również znalezienie odpowiedniej ekipy wykonawczej oraz bieżący nadzór budowlany nad powstającym obiektem. Zaprojektowanie dom weselnego to nie lada wyzwanie, dlatego najlepiej zlecić to zadanie fachowcom. Doświadczeni specjaliści przygotują kompleksową aranżację nieruchomości, w której znajdą się wszystkie niezbędne elementy obiektu: sala taneczna, zaplecze gastronomiczno-magazynowe, kuchnia, chłodnia, pokoje noclegowe dla gości, parking, miejsce zabaw czy elementy małej architektury ogrodowej i ogrodzenie całego terenu.

Przykładowy projekt domu weselnego

Jedną z ciekawszych propozycji jest jednokondygnacyjny dom weselny LK-24, zaprojektowany przez Biuro Architektoniczne KB Projekt. Jego wnętrze jest niezwykle atrakcyjne dzięki optymalnemu wykorzystaniu dostępnej przestrzeni i praktycznemu rozkładowi pomieszczeń. Budynek jest parterowy, jednak planowane jest częściowe wykorzystanie poddasza użytkowego w formie antresoli. Budynek składa się z 19 pomieszczeń, w skład których wchodzą: obszerna sala bankietowa na 130 osób (+ antresola na 42 osoby), kuchnia wraz z zapleczem, część sanitarna, łazienka, biuro oraz kotłownia. Główna sala domu weselnego LK-24 jest bardzo jasna i słoneczna. Wnętrze budynku oparte jest na efektownej konstrukcji słupowej. Elewacja frontowa budynku jest bardzo elegancka, a jednocześnie subtelna i delikatna.

Top