• 24 maja 2024

Rynek nieruchomości weselnych stał się obecnie jedną z najprężniej rozwijających się branż w Polsce. Z tego względu domy weselne to jedne z najlepszych inwestycji budowlanych. Powodzenie przedsięwzięcia zależy od wielu czynników, jednak jeśli zostanie od początku poprowadzone w odpowiedni sposób, można liczyć na naprawdę zadowalające zyski. Każda taka inwestycja powinna opierać się na profesjonalnie opracowanym projekcie, którego przygotowaniem zajmą się wykwalifikowani projektanci, architekci i konstruktorzy. Wybór odpowiedniego projektu nie jest łatwy. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym projektom domów weselnych realizowanych przez Biuro Architektoniczne KB Projekt.

Dom weselny LK-40

Projekt LK-40 to propozycja obiektu mogącego spełniać zarówno funkcje domu weselnego, jak i hotelu czy pensjonatu. To jeden z bardziej rozbudowanych projektów, zakładających wybudowanie nieruchomości o całkowitej powierzchni użytkowej 1962,00 m2 przy powierzchni zabudowy obejmującej 1355,00 m2. Bryła budynku ma kształt wydłużonej litery L. Budynek obejmuje dwie kondygnacje, na których łącznie zaplanowano utworzenie aż 64 pomieszczeń. Obiekt w założeniu dysponuje dwiema obszernymi salami bankietowymi, mogącymi pomieścić odpowiednio 300 i 120 osób, dlatego idealnie nadaje się na duże wesela, bale i inne bardziej wystawne uroczystości. Ze względu na sporą powierzchnię użytkową budynek świetnie sprawdzi się także jako miejsce do konferencji czy spotkań biznesowych. Budynek składa się z dwóch kondygnacji, z których parter obejmuje sale bankietowe, natomiast poddasze zaaranżowane jest na pokoje dla gości. W budynku przewidziano 14 pokojów, z czego 8 jest czteroosobowych, a 4 są dwuosobowe. W projekcie zawarto także jeden apartament dwuosobowy, idealnie nadający się na pokój weselny dla pary młodej. Wszystkie pokoje mają własne łazienki z pełnym węzłem sanitarnym. Frontowa elewacja budynku zawiera eleganckie detale architektoniczne, między innymi ozdobne kolumienki zdobiące wejście i podtrzymujące daszek chroniący gości przed deszczem. Sale bankietowe są jasne i słoneczne dzięki zastosowaniu przeszkleń w elewacjach bocznych.

LK-19

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród par młodych cieszą się domy weselne w stylu nawiązującym do tradycyjnych domów góralskich. Takim projektem jest LK-19, w którym elementy architektoniczne i dekoracyjne utrzymane są w stylu podhalańskim. Dzięki nawiązaniu do tradycji góralskiej budynek weselny LK-19 sprawia wrażenie niezwykle przytulnego. Jako element wykończenia elewacji zastosowano tu okładzinę drewnianą imitującą tradycyjny bal 3,2 cm. Ponadto wykorzystano stropy drewniane oraz belki drewniane. W projekcie przewidziano dwie kondygnacje, obejmujące część gastronomiczną, zaplecze noclegowe oraz częściowe poddasze użytkowe. W budynku znajduje się duża i dobrze doświetlona sala konsumpcyjna na 80 miejsc, kuchnia wraz z zapleczem, zaplecze sanitarne, część magazynowa i kotłownia. Przewidziana w projekcie antresola znajduje się tylko nad częścią powierzchni sali konsumpcyjnej, dzięki czemu sala sprawia wrażenie znacznie przestronniejszej. Na zaplecze budynku prowadzi osobne wejście, dzięki czemu zostaje zachowany reprezentacyjny styl wejścia dla gości. Część noclegowa składa się z sześciu pokoi z łazienkami. Powierzchnia zabudowy w tym przypadku to tylko 377,60 m2, natomiast całkowita powierzchnia użytkowa obejmuje aż 504,30 m2. Ilość wszystkich pomieszczeń w budynku to 28. Dzięki oparciu kształtu bryły na literze L, z tyłu założenia możliwa jest ciekawa aranżacja strefy ogrodowej. Do ogrzewania parteru przewidziane jest użycie nadmuchowego pieca gazowego, natomiast w pokojach noclegowych mają być zamontowane grzejniki elektryczne.

Top