• 24 maja 2024

Wielu z nas brakuje w domu miejsca na nowe pomieszczenie i sięgamy po remonty garaży w piwnicach lub innych pomieszczeń, aby powiększyć użytkowość domu. Najczęściej jest to pomysł wynikający z niewykorzystanego dobrze pomieszczenia np. garażu w piwnicy lub innych pomieszczeń. Pracownia taka każdemu się przyda, jako dodatkowe miejsce na hobby lub miejsce pracy wykonywanej w domu.

Remont piwnicy

Myśląc o przebudowie pomieszczenia w piwnicy na pracownię, należy dobrze przygotować podwórku na zewnątrz. Mam na myśli tutaj odpływy wód gruntowych, aby przy gwałtownych opadach nie podtapiało się nam wnętrze nowego pomieszczenia. Najlepiej w tym celu zamontować gratkę ścieką przed wejściem do pracowni. Można także wykonać drynacje podwórka, która pozwoli całe podwórko mieć zadbane, nawet podczas dużych opadów.

Następnym takim elementem kluczowym to lepsze oświetlenie. Garaż nie potrzebował tak wiele światła co pracownia. Dobrym pomysłem jest umieszczenie zamiast bramy garażowej, na całej ścianie zamontować okna i wejście oszklone. Niestety w dzień jest to plus, ale w nocy niestety nie do końca. Dlatego warto w takim pomieszczeniu zamontować także nowe punkty oświetlenia lub dużo punktowych żarówek diodowych. Takie oświetlenie jest bardzo modne, oszczędne a do tego może być nawet kolorowe.

Podłoga w nowej pracowni

Podłoga w takiej pracowni także jest ważna. Najlepiej, aby była wykonana z materiału odpornego na wodę w razie przelania lub zatkania gratki odpływowej. Polecam jak najbardziej płytki, można je nawet ogrzewać poprzez ogrzewanie podłogowe, które ociepli nam przy okazji całe wnętrze. Idealne rozwiązanie dla osób lubiących chodzić na boso, ponieważ zawsze będzie ciepło.

Ściany w nowej pracowni

Ściany zaś warto odświeżyć i zakonserwować środkiem przeciw wilgoci. Preparaty takie możemy kupić w sklepie budowlanym. Wybór takich środków jest bardzo duży, dlatego warto poradzić się specjalisty w sklepie na danym dziale, jaki najlepiej wybrać. Ściany wymaluj farbą zmywalną do 1 metra, a powyżej zwykłą farbą. Da nam to możliwość zmywania najczęściej brudzącego fragmentu ściany w każdej chwili i utrzymaniu efektu ładnego wnętrza przez długi czas.

Taka pracownia, może być całkiem niezłym pomysłem na zagospodarowanie takiego wnętrza i całkiem nie takim kosztownym. A garaż tak naprawdę może być postawiony obok domu. Blisko wjazdu do domu, aby nie trzeba było zajmować podwórka autem. W ten sposób podwórko wokoło domu będzie lepiej zagospodarowane i ładniejsze.

Top