• 24 maja 2024

Współczesny rynek nieruchomości stopniowo przekształca się w stronę coraz bardziej kompleksowych inwestycji. Inwestorom coraz bardziej zależy na tym, aby przestrzeń była jak najbardziej wielozadaniowa. Dlatego coraz bardziej pożądane są projekty budynków wielofunkcyjnych, w których powierzchnię użytkową można wykorzystać na kilka sposobów. Takich projektów pojawia się obecnie bardzo dużo. Cenione są zwłaszcza te spełniające wymagania różnego rodzaju działalności gospodarczych. Warto na bieżąco śledzić rynek nieruchomości, ponieważ często pojawiają się naprawdę interesujące propozycje. Wśród najbardziej cenionych projektów znajdują się między innymi te dotyczące branży weselnej i gastronomicznej czy projekty łączące przestrzeń biurową i handlowo-usługową z częścią mieszkalną. Jednym z liderów w tworzeniu projektów tego rodzaju nieruchomości jest Biuro Architektoniczne KB Projekt.

Coraz większe zainteresowanie budynkami wielofunkcyjnymi w biznesie

Wzrost zainteresowania tego rodzaju inwestycjami jest związany z większą świadomością potrzeb inwestorów oraz coraz większym doświadczeniem deweloperów. I chociaż budynki wielofunkcyjne nadal stanowią mniejszość na rynku nieruchomości, takich projektów powstaje w ostatnich latach coraz więcej. Inwestorzy mają coraz więcej odwagi aby skupiać się na projektach nieruchomości spełniających kilka funkcji, dlatego biura projektowe ciągle przygotowują nowe propozycje. Specjaliści w dziedzinie nieruchomości podkreślają, że największą szansę rozwoju mają obecnie właśnie nieruchomości wielofunkcyjne.

Korzyści z nieruchomości wielofunkcyjnych

Podstawową korzyścią wynikającą z inwestowania w nieruchomości wielofunkcyjne jest możliwość spełniania przez nie kilku funkcji naraz. Eksperci specjalizujący się w branży nieruchomości podkreślają, iż nieruchomości wielofunkcyjne mogą funkcjonować na zasadzie synergii. Dzięki temu kilka funkcji może być realizowanych jednocześnie, na przykład przestrzeń biurowa może funkcjonować wraz z przestrzenią handlowo-usługową, a właściciel nieruchomości może czerpać większe zyski z optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Bardzo popularne są na przykład projekty łączące funkcje obiektu hotelowego i gastronomicznego. Dotyczy to zarówno bazy hotelowej w dużych miastach, jak i nieruchomości znajdujących się na terenach wiejskich. Coraz częściej pojawiają się także projekty, w których w jednym obiekcie przewiduje się funkcjonowanie przestrzeni handlowo-usługowej oraz miejsca przeznaczonego do pracy biurowej. Bardzo popularne są także projekty rewitalizacji starych nieruchomości i adoptowania ich na obiekty mieszkalne w połączeniu z lokalami gastronomicznymi – przykładem może tu być chociażby stworzenie w dawnym browarze strzeżonego osiedla z lokalami mieszkalnymi i gastronomicznymi.

Projekty Biura Architektonicznego KB Projekt

Jedne z ciekawszych projektów nieruchomości wielofunkcyjnych powstają w Biurze Architektonicznym KB Projekt. Architekci KB Projekt zajmują się tworzeniem nowoczesnych projektów nieruchomości mieszkalnych, handlowo-usługowych, produkcyjnych i gastronomicznych. W ofercie znajdują się także projekty budynków łączące w sobie kilka naczelnych funkcji. Na uwagę zasługują między innymi projekty domów weselnych, obejmujące część restauracyjną i hotelową. Architekci KB Projekt to specjaliści w zakresie kompleksowego projektowania nieruchomości o różnym metrażu, mających stanąć w dowolnej lokalizacji. W projektach domów weselnych tworzonych przez KB Projekt znajdują się wszystkie konieczne elementy inwestycji: nie tylko sam budynek, lecz również parking, teren wokół niego, mała architektura ogrodowa czy miejsce zabaw dla dzieci. Projekty KB Projekt łączą w sobie wielofunkcyjność i nowoczesność.

Top