• 24 maja 2024

​Często wykorzystywanym materiałem podczas prowadzenia różnego rodzaju prac remontowych oraz wykończeniowych jest masa szpachlowa. Służy ona przede wszystkim do wyrównywania powierzchni oraz uzupełniania ubytków. Ponadto może być także wykorzystywana do spoinowania łączeń. Często jest ona produkowana w formie pasty (inna opcja to wersja sypka sprzedawana w workach). Czym charakteryzuje się gotowa masa szpachlowa? Gdzie można ją wykorzystać? Dowiecie się po przeczytaniu tego krótkiego wpisu.

Czym jest masa szpachlowa? W jakich formach występuje ona na rynku?

Masa szpachlowa występuje na rynku najczęściej w postaci suchego proszku, do którego przed użyciem należy dodać wody. Oprócz tego, dostępne są również masy w postaci gotowej pasty. W tym wypadku nie należy dodawać wody do wiaderka z produktem.

Masa szpachlowa służy przede wszystkim do wypełniania ubytków, zarysowań oraz spękań. Bardzo często wykorzystywany jest on również do wygładzania powierzchni przed jej malowaniem lub tapetowaniem.

Gotowa masa szpachlowa – poznaj jej zalety

Gotowa masa szpachlowa ułatwi każde zadanie, które polega na wypełnianiu i maskowaniu ubytków na ścianie. Jej zastosowanie pozwala na skrócenie czasu potrzebnego do prowadzenia określonych prac budowlanych a tym samym na obniżenie kosztów robocizny.

Właściwie nałożona nie wymaga wygładzania powierzchni za pomocą noża lub pióra stalowego. Dodatkowo charakteryzuje się śnieżno-białym kolorem, dzięki czemu tworzy idealną bazę pod dalsze prace wykończeniowe. Powierzchnia, na którą zaaplikowano gotową masę szpachlową nadaje się do malowania zwykle po 24 godzinach.

Przykładem gotowej masy dostępnej na rynku jest Nida Excellence, która jest cienkowarstwową, polimerową masą, która przeznaczona jest do wykorzystania wewnątrz budynków. Pozostałymi zaletami produktu Nida Excellence są między innymi: dobra przyczepność do podłoża, łatwość w aplikacji oraz w szlifowaniu powierzchni. Zobacz ofertę na stronie siniat.pl: https://www.siniat.pl/pl-pl/produkty-i-systemy/produkty/masy/masy-szpachlowe/gotowa-masa-szpachlowa-nida-excellence/.

Top