• 15 czerwca 2024

Poszukując pomysłów na prezenty, często trafimy na artykuły domowe, dodatki i dekoracje – czy to jednak na pewno właściwy pomysł na prezent dla bliskich nam osób?

Artykuły domowe i dekoracyjne na prezent 

Naszym zdaniem mogą okazać się one naprawdę dobrym pomysłem, jednak warto trzymać się przynajmniej kilku zasad.

Nie kupujemy rzeczy, które większość z nas nie tylko kupuje sama, ale również często posiada w nadmiarze. Ręczniki, pościele, prześcieradła, czyli domena prezentów z ubiegłego wieku, nie będą dobrym pomysłem. Każdy z nas sam bez problemu radzi sobie z ich zakupem i po prostu nie może ich nie mieć.

Jak wybrać dodatki do domu i dekoracje na prezent?

Zasada jest naprawdę prosta – trzeba po prostu trafić w czyjeś gusta. Nie uda się to, jeżeli nie wiemy, jak ktoś mieszka, stąd takie prezenty to niekoniecznie dobrym pomysł na parapetówkę, w końcu nie widzieliśmy jeszcze mieszkania. Jeżeli mieszkanie jest nowoczesne, niech takie będą dodatki i dekoracje, w klasycznym mieszkaniu – klasyczne produkty itd.

Warto rozważyć również ilość miejsca potrzebną do umieszczenie danego prezentu – w końcu może okazać się, że pomimo trafienia w gusta, dana rzecz nie zmieści się w kawalerce naszej kuzynki.

Jest jednak wiele rzeczy, które na prezent sprawdzą się idealnie – obrazy, świece, maskotki, różnorodne dekoracje, zestawy kieliszków, świeczniki, figurki czy małe rzeźby. To wszystko będzie dobrym pomysłem, ale na prezent sam w sobie, albo na dodatek do większego prezentu. Coraz częściej do prezentu właściwego decydujemy się dokupić coś jeszcze, jakiś klimatyczny drobiazg, jak np. zapachowa świeczka ze świątecznym motywem. Często ma on się odnosić do konkretnej okazji, jak Boże Narodzenie czy Walentynki.

Partnerem publikacji jest Galeria Łomianki, na której terenie czeka na nas Pepco, Home&You czy Flying Tiger.

Top