• 15 czerwca 2024

​Często nie mamy co zrobić z roślinami, których – z jakichś powodów – nie możemy dalej posiadać w swoim domu lub mieszkaniu. Często szukamy osób, które mogą je przygarnąć, jednak nie zawsze mamy na to czas. W efekcie przynajmniej część roślin ląduje na śmietnikach lub w ich okolicach. I właśnie dlatego w Galerii Łomianki działa punkt adopcji roślin!

To miejsce, w którym możemy pozostawić kwiaty, których już nie chcemy lub nie możemy posiadać. Przede wszystkim, trafiamy na wiele okoliczności, które nas do tego zmuszają, takich, jak:

• zmiana miejsca zamieszkania i konieczność przeprowadzki,

• zmiana mieszkania na mniejsze,

• powiększenie się rodziny,

• alergie lub inne problemy zdrowotne,

• zbytnio duży wzrost posiadanych roślin,

• problemy zdrowotne roślin i ich mały wzrost,

• posiadanie zbyt dużej ilości roślin,

• chęć wymiany roślin na inne,

• brak czasu, aby opiekować się roślinami.

 

Każdy z tych powodów sprawia, że roślin się pozbywamy. Często nie chcemy pozostawić ich na śmietnikach lub ich okolicach, dlatego szukamy kogoś, kto może się nimi zając. Czasem stawiamy na osoby na bliskie – do takich najłatwiej nam trafić, często też wrzucamy ogłoszenia na Facebook lub szukamy grup osób, które wymieniając się kwiatami. Nie zmienia to jednak faktu, że takie zajęcia są czasochłonne, a my często mamy na tyle innych obowiązków, że nie na rękę nam utrata ostatnich wolnych godzin. Z tego powodu warto wybrać punkt adopcji roślin w Galerii Łomianki.

Działa on w Galerii Łomianki, w ramach Współdzielni, przestrzeni, którą ta podwarszawska Galeria przeznaczyła na różnorodne działania lokalnej społeczności. Odbywają się tutaj szkolenia, warsztaty, spotkania czy inne inicjatywy, organizowane nie tylko przez stricte lokalną społeczność, ale również przez stowarzyszenia oraz fundacje. To również w tym miejscu możemy pozostawić kwiaty i inne rośliny, gdy tylko tego potrzebujemy.

Na pewno nie zabraknie dla nich miejsca, na pewno również znajdą tutaj potrzebną opiekę, by cały czas rosnąć zdrowo. Do tego będą one wystawione na widoku, by goście, którzy odwiedzają to miejsce, mogli je zobaczyć i być mogę przygarnąć. Sam punkt adopcji roślin jest też regularnie odwiedzany przez osoby, które po prostu często biorą z niego kwiaty – w końcu wiele osób nie chce, lub nie może sobie ich kupić.

Dlaczego warto przynosić kwiaty do punktu adopcji roślin?

Powodów jest naprawdę wiele. Przede wszystkim, jest to miejsce, w którym kwiat czy roślina na pewno znajdzie opiekę, ktoś będzie się nim zajmował – to chyba kwestia najważniejsza, w końcu po to szukamy kogoś, kto zajmie się kwiatem, by nie skazywać go na uschnięcie lub wyrzucenie.

Oddawanie kwiatów jest oczywiście darmowe, do tego całość jest naprawdę szybka – nie musimy szukać nikogo, kto roślinę przygarnie, po prostu przynosimy ją w odpowiednim miejsce, do punktu adopcji roślin, i gotowe! Jeżeli nie mamy czasu, by samodzielnie kogoś szukać, jest to znakomite rozwiązanie.

Dodatkowo, kwiaty, które tu trafiają, potrafią naprawdę bardzo szybko znikać i znajdować nowych właścicieli. Wiele osób odwiedza regularnie punkt adopcji roślin, by sprawdzić, czy nie czekają tu na nich nowe kwiaty. Możemy być więc niemal pewni, że kwiat nie zostanie w punkcie na długo, lecz szybko ktoś go przygarnie.

Widać więc, że jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy kwiatów czy innych roślin muszą się pozbyć.

Odbierz kwiaty za darmo

Jednocześnie, do odwiedzenia punktu adopcji roślin zapraszamy również osoby, które poszukują kwiatów, lecz nie chcą ich kupić lub nie mogą sobie na to pozwolić. Na miejsce kwiaty trafiają regularnie, można odebrać je w godzinach działania punktu, które są takie same, jak godziny pracy całej Galerii. Dzięki temu w nasze ręce mogą trafiać naprawdę piękne rośliny, i to zupełnie za darmo.

Pamiętajmy, że to znów wygodna opcja – nie szukamy, nie jeździmy daleko, po prostu odwiedzamy punkt adopcji roślin i zabieramy ze sobą te rośliny, które nam pasują.

Więcej o działalności punktu adopcji roślin można dowiedzieć się na stronie Galerii Łomianki, po adresem https://galerialomianki.pl/sklepy/punkt-adopcji-roslin/.

Top